Světelná IR terapie

Infračervené (infra-red, IR) světlo je částí spektra záření, které se šíří od Slunce. Infračervené světlo je okem neviditelné, ale cítíte ho jako teplo pronikající do vaší pokožky. Je to forma energie, která zahřívá předměty přímo, díky procesu zvaném konverze, bez toho, aby se zahříval vzduch mezi zářičem a zahřívaným předmětem.

 

Infračervené světlo je důležitou formou energie, která zajišťuje léčení. Systém infračerveného záření zajišťuje průnik paprsků do kůže do hloubky cca 5 mm a tím vzniká zahřívací efekt, při kterém teplo proniká hluboko do svalové tkáně a do vnitřních orgánů. Zvyšuje se tepová frekvence, výdej potu a tělo se zbavuje toxických látek. Zvyšuje počet bílých krvinek, zlepšuje růst buněk, syntézu DNA a proteinů v buňkách. Infračervené světlo podporuje krevní oběh, léčí chronický revmatismus, eliminuje bolest, únavu, stres a úlevu od všech projevů artritidy. IR světlo pomáhá po sportovních úrazech, při zranění kostí a svalů, například při opakovaném natažení svalu či šlachy, urychluje hojení vymknutých kloubů, podvrtnutí a drobných ran.

 

Pomáhá léčit vysoký krevní tlak, arterosklerózu a další cévní onemocnění - rozšiřuje cévy a úzké kapiláry. Infračervené světlo podporuje látkovou výměnu, zejména vylučování velmi škodlivých toxinů, které se hromadí v buňkách. Mezi škodlivé toxiny patří například jedovaté karcinogenní těžké kovy, různé konzervační látky a přísady z potravinářského průmyslu, kyselina mléčné apod.

 

Pro sportovce je ideální k urychlenému doplnění nedostatku kyslíku ve svalech po fyzické zátěži.  Infračervená energie záření je potřebná k dosažení nejlepší možné ozdravné odezvy u tkání, které se nacházejí v ozdravném procesu. Tento fenomén se nazývá resonanční absorpce.

 

IR záření je spjato s nejrůznějšími druhy ozdravných tělesných reakcí. Infračervený tepelný systém se může také podílet na péči o pokožku, kterou zvláčňuje. Pomáhá při léčbě akné, popálenin, celulitidy.

 

Zkrášlující účinek světelné terapie

  • Urychluje metabolismus - zpomaluje proces stárnutí.
  • Omezuje nadprodukci - to udržuje štíhlou postavu.
  • Redukuje akné, opary a vnější poranění kůže.
  • Zvyšuje elasticitu kolagenových vláken.
  • Zlepšuje vzhled pokožky (i celulitidu).
  • IR světlo se dostává hluboko pod vrchní vrstvu pokožky, vyvolává uklidňující pocit, působí na nervová zakončení a zabraňuje ukládání podkožního tuku které souvisí se stárnutím.
 
Těšíme se na Vaši návštěvu.