Čínská masáž nohou AN MO

Masáž nohou An Mo je Čínská uzdravující masáž reflexních zón, meridiánu a akupresurních bodů chodidel.

V dávných lékařských spisech jsou slova: "Všichni lidé mají nohy, stejně jako všechny stromy mají kořen. Vyčerpání u stromu začíná kořenem a stárnutí lidí u nohou. "

Čínská masáž An Mo, která se překládá jako "tlačit, stisknout" (An) a "tření" (MO), má historii více než dva tisíce let. Stala se jedním z nejdůležitějších a dostupných metod tradiční čínské medicíny.

Masáž An Mo je součástí tradiční čínské medicíny a má fyzické účinky na jednotlivé orgány  a lidské tělo jako celek. Zvláštní techniky mechanického působení rukou a prstů mohou zóny dráždit a zklidňovat, zahřívat a zmírnit bolest, zlepšit celkový stav a vytvořit příjemný  pocit v průběhu masáže. 

An Mo, je široce praktikováno v moderní čínské medicíně, je účinná v prevenci mnoha lidských onemocnění a zotavení těla jako celku. Z pohledu tradiční čínské medicíny, masážní terapie je jen způsobem, jak pomoci, zbavit se stagnace qi a krve a zvýšit jejich oběh.

Obecně lze říci, že masáž nám pomáhá odpočinout, jak po tvrdé fyzické námaze, tak i po intenzivní duševní stránce. Zbavuje starostí, stresu a únavy; posíliuje imunitu; zlepšuje oběh čchi a krve. Zabraňuje vzniku onemocnění a pronikání do našich těl agresivní patogenní qi; zpomaluje proces stárnutí i mnohem, mnohem víc.