Baňkování

Baňkování je tisíci let prověřena technika mající pozitivní vliv na člověka. Tradiční technika za použití plamene, kterým se v baňce vytvoří vákuum. Vzniklý podtlak se využívá při terapeutických účincích na organismus a nervová zakončení.
 
Terapeutický účinek na kůží se projevuje zrychlením tkáňového metabolismu a zlepšuje činnost potních a mazových žlázek. Zlepšuje "kožní dýchání" a zvyšuje přísun živin ke tkáním. Vytvořený podtlak má čistící účinek na kožní povrch, který zbavuje kůži od jedovatých látek (toxinů).
 
Stimulace podkožních kapilár aktivuje funkci krevních cév ve svalech usnadňujíci průtok krve. Tím se ze svalů odvádí škodlivé a nepotřebné látka a sval se regeneruje. 
 
Při aplikaci v oblasti kloubů se kloubní krajina prokrvuje a tím je podpořena sekrece synoviální tekutiny, která je součástí správné funkce kloubů.
 
Baňkování stimuluje nitřní orgány, zlepšuje távení a tím vstřebávání živin. Má pozitivní vliv na chronické onemocnění žaludku, střev i zácpu. Terapeutický vliv se projevuje ve zvýšení produkce červených i bílých krvinek v jehož důsledku se mění kyselé pH organismu na neutrální nebo zásadité. Tento efekt má za následek čištění krve s pozitivním vlivem na celý organismus.